O NAS

MOTO.media.plORYGINAŁ wśród mediów

Magazyn Zmotoryzowanych „MOTO” jest aktualnie najstarszym i największym spośród niezależnych, polskich tytułów motoryzacyjnych. Istnieje od lutego 1992 roku, najpierw jako specjalistyczny dodatek do „Głosu Wybrzeża”, a od września 1995 roku – jako samodzielne, kolorowe czasopismo o nakładzie 10.000 – 14.000 egz., kolportowane na Wybrzeżu gdańskim.

Z początkiem 2001 roku uzupełnieniem papierowej wersji „MOTO” stał się portal internetowy MOTO.media.pl, który w krótkim czasie zyskał zdecydowanie większe grono czytelników, w dodatku – bez ograniczeń w zasięgu terytorialnym. Powyższe cechy tego środka przekazu sprawiły, że jego rozwój redakcja potraktowała jako priorytetowy.

Warto tutaj wspomnieć, że w pierwszych latach swojego istnienia Wirtualna Polska tworzyła swój serwis motoryzacyjny wyłącznie w oparciu o materiały dostarczane przez redakcję „MOTO”. Istniejący do dzisiaj serwis www.moto.wp.pl to ostatni ślad po tamtej współpracy. Zresztą samo moto”,  jako wymyślone i rozpowszechnione przez nas pojęcie, stało się słowotwórczą inspiracją dla właścicieli tysięcy powstałych i powstajacych nadal firm motoryzacyjnych. Można je znaleźć w nazwach hurtowni, sklepów, producentów, warsztatów, stacji paliw i innych zakładów lub instytucji związanych z motoryzacją.  Charakterystyczne, że do tej samej nazwy „przyznają się” obecnie internetowe portale motoryzacyjne należące do innych mediów, włącznie z wydawcą „Gazety Wyborczej”. Można by rzec – robimy za motoryzacyjny autorytet nawet dla monopolisty od autorytetów…

To dobrze. Zwłaszcza, że podróbek obawiać się nie musimy. Głównym atutem oryginalnego „MOTO” pozostają bowiem – tak jak kiedyś – członkowie zespołu redakcyjnego i nasi współpracownicy, łączący motoryzacyjną pasję z doświadczeniem dziennikarskim oraz niezależnością, uzyskaną przede wszystkim dzięki utrzymywaniu się z pracy zawodowej w innych dziedzinach oraz traktowaniu działalności medialnej jako satysfakcjonujące, a przy tym pożyteczne dla innych, hobby.

Powyższą charakterystykę wymownie uosabia Henryk Jezierski – założyciel, wydawca i redaktor naczelny „MOTO”. Z wykształcenia inżynier elektronik (do dzisiaj wierny temu zawodowi), swoją dziennikarską przygodę rozpoczął w 1976 roku. Dwa lata później zamienił ją na zajęcie traktowane profesjonalnie. Pracował i publikował m.in w takich tytułach jak: Tygodnik Studencki „Politechnik” (kierownik oddziału gdańskiego), Tygodnik „Czas” (z-ca sekretarza redakcji) , Tygodnik „Wybrzeże” (z-ca sekretarza redakcji), Tygodnik „Polityka” (korespondent), „Dziennik Bałtycki” (redaktor prowadzący dodatku „Auto Salon”), „Głos Wybrzeża” (kierownik działu ekonomiczno-morskiego oraz redaktor prowadzący dodatku „Auto MOTO Market”), Tygodnik „Motor” (redaktor prowadzący dodatku regionalnego), Miesięcznik „Żeglarz” (redaktor naczelny), Miesięcznik „Truck Serwis” (zastępca redaktora naczelnego) oraz Miesięcznik „Auto Moto Serwis” (redaktor naczelny). Za działalność dziennikarską i społeczną odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi RP oraz Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Motorowego.

Poza wydawaniem „MOTO”, motoryzacyjna pasja H. Jezierskiego znalazła swoje odbicie m.in. w książce jego autorstwa pt. „Speedway ponad wszystko” (trzy wydania o łącznym nakładzie ponad 50 tys. egz.!), a także – w skutecznej walce o tytuły mistrza i wicemistrza Polski dziennikarzy w rajdach samochodowych. Jego specjalnością były zwycięstwa z wykorzystaniem samochodów produkowanych w kraju – Fiata Cinquecento 700 oraz FSO 1600. Szef „MOTO” jest także jednym z kilku dziennikarzy w Polsce legitymujących się „jedynką”, tj. prawem jazdy kategorii A, B, C, D, E.

Nic dziwnego, że podstawowymi kryteriami oceny przy doborze współpracowników „MOTO” są: motoryzacyjna pasja, fachowość i ponadprzeciętne osiągnięcia. Dzięki temu w naszym zespole redakcyjnym znaleźć można znakomitych kierowców, mechaników, sportowców oraz menedżerów. Wszyscy  biją na głowę zarówno kompetencjami jak i obiektywizmem swoich ocen dziennikarzy z polskojęzycznych tytułów i dodatków motoryzacyjnych.

Co istotne, zasadność powyższej charakterystyki może sprawdzić każdy Czytelnik. Wystarczy systematycznie odwiedzać tę stronę. Zatem – ZAPRASZAMY DO LEKTURY.